Manuálne techniky - terapia mäkkých tkanív

Po niekoľko rokoch praxe a školenia sme pre vás pripravili tento rozšírený, prezenčný kurz, v ktorom sa venujeme problematike manuálnej terapie mäkkých tkanív so zameraním na špecifické techniky spúšťových bodov (MTrPs) a postizometrickej relaxácie (PIR).

Na tomto kurze s vami zdieľame praktické skúsenosti z manuálnej terapie zamerané predovšetkým na techniky mäkkých tkanív. Spracovali sme cez 35 nami vybraných, najčastejších svalov, ktorým sa venujeme v praxi.

Môžete sa tešiť na diagnostiku, rôzne druhy palpácie a množstvo manuálnych techník pre uvoľnenie svalov, zvyšovanie rozsahu pohybu (ROM) a znižovanie bolesti. Vyskúšate si ako množstvo špecifických manuálnych techník, zameraných na svalové spúšťové body, tak obľúbené postizometrické relaxácie (PIR) a trakcie. Ďalej spomíname tiež možnosti autoterapie, ktoré je možné klientom odporučiť. Pokiaľ sa chcete zdokonaliť v terapii a mobilizácii mäkkých tkanív, tak je tento kurz určite pre vás.

 Prihlásiť sa na kurz

Program

Teória:

  • Predstavenie lektora
  • História spúšťových bodov
  • Základná stavba svalu
  • Svalová bolesť, iradiácia bolesti a jej reťazenie
  • Vznik svalovej spúšťového bodu – trigger pointu
  • Prispievajúce faktory vzniku svalovej bolesti
  • Možnosti terapie


Prax:

  • Úvod do manuálnej terapie
  • Lokalizácia MTrP
  • Iradiácie a symptómy
  • Diferenciálna diagnostika
  • Masáž ako terapia svalových bolestí – predvedenie najefektívnejších masážnych techník
  • Postizometrická relaxácia (PIR) a trakcia u vybraných svalov a svalových skupín
  • Strečing a možnosti autoterapie
  • Ďalšie možnosti a tipy, ako si uľaviť od bolesti svalov

V kurze spomíname množstvo faktorov, ktoré môžu vnímanie bolesti prispievať a ktoré sa môžeme snažiť ovplyvniť. Kurz je zameraný predovšetkým na manuálnu terapiu a je veľmi praktický. Na úvod sa bavíme o základných informáciách a teóriách súvisiacich so svalovou bolesti so spúšťovými bodmi, na čo nadväzujeme praktickou časťou, kedy vždy preberáme anatómiu svalu, možné iradiace bolesti a manuálne ošetrenie a prípadné ďalšie rady a tipy do praxe.

Pripravené máme cez 35 svalov pre praktickú časť, avšak počas kurzu dynamicky prispôsobujeme výučbu jeho účastníkom. Máme teda pripravené veľké množstvo informácií a ukážok, ale dávame prednosť pozastaveniu sa nad témami, svalmi a ukážkami podľa záujmu účastníkov a zhrnutie najdôležitejších bodov do praxe pred striktným prejdením každého svalu jednotlivo.

Celý workshop je natočený a doplnený o ďalšie videá a podporné materiály.

 Prihlásiť sa na kurz

Organizačné informácie

Prerekvizita: Pre účat na kurze sú nevyhnutné základné manuálne zručnosti. Kurz nie je určený pre laikov (fyzioterapeuti a maséri sú vítaní). Na kurze sa používajú latinské výrazy.

Počet hodín: 16

Výstup: certifikát o absolvovaní

V cene:skripta

Väčšina kurzov prebieha od 9 do 17 hodín, avšak aktuálne informácie ohľadom miesta konania a času obdržíte e-mailom cca týždeň pred kurzom.

On-line databáza 50 MTrPs

Absolvovaním nášho prezenčného kurzu Spúšťových bodov získate zvýhodnenú cenu na náš rozšírený online kurz MTrPs - TOP 50 svalov. Podrobný popis TU

Přihláška na „Manuálne techniky - terapia mäkkých tkanív“

Dostupné termíny
09.–10. 11. 2024 - Praha
Ukázat seznam termínů
Údaje o účastníkovi
Celkom k úhrade
260,00 €
Všetky platobné údaje nájdete v e-maile po vyplnení prihlášky.
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.

Kurz je pojat jako odborná diskuse nad tématy a praktické procvičování technik uvedených v jeho popisu, přičemž je vždy třeba mít na paměti, že procvičované techniky jsou jedním z možných přístupů k léčbě určitého problému – postup léčby konkrétního pacienta je na odborném úsudku kvalifikované osoby, která pacienta léčí. Odesláním přihlášky účastník zároveň bere na vědomí, že absolvování workshopu ani obdržený certifikát nenahrazují odbornou způsobilost vyžadovanou právními předpisy pro výkon zdravotnických ani jiných povolání a samy o sobě jej neopravňují k praktikování technik diskutovaných a procvičovaných na workshopu na třetích osobách ani na účastníku samotném.